23 Ekim 2014

Apartman ilaçlamanın önemi

Apartman ilaçlamanın önemi

Pekçok evde haşere sorunu bir kere de olsa yaşanmıştır. Hamamböceği, tahtakurusu, örümcek ve kertenkele gibi haşereler evlerde en şık rastlanan haşerelerdir. Bir de daha sakıncalı olanları var, akrep, çıyan, fare, sıçan ve pire gibi haşereler ve kemirgenler. Bunlar çoğunlukla bahçeli sitelerde sorun teşkil etmektedir.
Yağışların artmasıyla birlikte yuvalarına su dolan ve yiyecek arayışına giren haşereler ve kemirgenler apartmanların bodrum katları ile çatı katlarına, merdiven boşluklarına, asansör boşluklarına, havalandırma ve kanalizasyon borularına ve depolara girerler. Bu alanlardan da çok rahatlıkla evlere geçebilmektedirler.

Peki apartman ilaçlama neden önemlidir? Özellikle hijyen açısından ciddi sakıncalar taşıyan bu haşere ve kemirgenler aynı zamanda pek çoğumuz ve çocuklarımız için korkuya da yol açmaktadır. Bu canlılardan kurtulmak için sadece evimizin ilaçlanması yeterli olmamaktadır. Apartmandaki bütün evler ilaçlansa bile apartmanın içindeki çeşitli alanlara yayılmış olan bu canlılardan kurtulmuş olmayız. İşte bu yüzden apartman ilaçlaması önem taşımaktadır. Ancak bu hizmetin profesyonel bir ekip tarafından yapılması halinde etkili bir sonuç alınır. İyi bir keşif yapılmadan, doğru bir yöntem izlenmeden ve etkili ilaçlar kullanılmadan yapılan ilaçlamalar sonuç vermeyeceği için para ve zaman kaybına yol açacaktır. Sadece profesyonel bir hizmet ile apartmanımızı ve dolayısıyla evlerimizi istenmeyen bu canlılardan temizleyebiliriz.


1 yorum:

  1. bir kaç yıl önce apartamanımızda kara fatma dene çılgın böceklerden çıkmaya başlamıştı.artık evlerede geçince ilaçlama istedik.amanın kimi evet kimi hayır deyince kaldı.kendim evde çözdüm ama apartamanda ışık yanınca aniden karşıma çıkan karalar aklımı başımdan alıyordu.kesinlikle çook önemli.ki bu böcekler özellikle kanalizasyonu kullandıklarından hijyen açısındanda çok sıkıntılı :(

    YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için çok önemli, güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim...:))

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...